Як вибрати унітаз: рекомендації експертів про головні параметри

Перед тим як вибрати унітаз, потрібно відразу визначити бюджет на його покупку і місце, де він буде встановлюватися (в квартирі, приватному будинку, комерційному або громадському закладі). А потім вибрати для себе основні моменти, яким він повинен відповідати. Як правило, вимоги у всіх приблизно однакові: якісний і антибактеріальний матеріал, безшумний злив води, просте управління, зручні кнопки зливу, стильний дизайн.

Тип унітазу

Перше, з чим треба визначитися – це тип сантехніки. Вона випускається в широкому асортименті, а тому споживачам пропонуються кілька рішень на вибір.

Перший тип – це унітаз-компакт. Являє собою ультракомпактне рішення, в яке входить все: чаша, бачок, сидіння з кришкою. Це самий звичний і найбільш поширений варіант. Його встановлюють скрізь: в квартирах, на дачі, в громадських закладах.

Головні плюси такого рішення – це компактність і вільний доступ до бачка. Якщо щось трапиться (протікання, поломка), ви відразу ж це помітите і зможете оперативно відреагувати. Встановлюється унітаз-компакт на підлозі, тому така конструкція виглядає досить надійною і стійкою.

Єдиний його мінус – це нейтральний дизайн. Як правило, класичний білий. В принципі, це універсальне колірне рішення, яке підходить всім. Але якщо вам такий дизайн не подобається – можна придивитися до інших варіантів.

Другий тип – окремий унітаз. Таку сантехніку простіше підтримувати в чистоті. Плюс тут є більше можливостей для розміщення. Наприклад, бачок можна заховати в стіну (але додатково знадобиться розбірне вікно – щоб можна було усунути поломку або протікання).

Третій тип – підвісний унітаз. Дані моделі не мають ніжки, тому кріпляться на стіні. Виглядає таке рішення досить стильно і заодно займає мінімум місця.

Наступний тип – унітаз-біде. Являє собою стандартну сантехніку, але з функцією біде. Тобто, з вбудованою форсункою подачі води. Дуже добре підходить для малогабаритних санвузлів, де немає місця, щоб поставити і унітаз, і біде окремо.

І останній тип – чаша Генуя. Така сантехніка встановлюється в школах, лікарнях, громадських закладах. Для квартир і будинків її, як правило, не купують.


Матеріал унітазу

Чаша унітазу може виготовлятися з різних матеріалів, кожен з яких має свої особливості:

  1. Фаянс. Дрібнопориста кераміка, яка покривається емаллю (для захисту від вологи). Має злегка сіруватий відтінок і підходить для тих, кому не подобається сліпуче білий дизайн. Відрізняється доступною ціною. Але служить всього 10-15 років, після закінчення яких з'являються тріщини і жовтизна.
  2. Фарфор. Міцніше і надійніше фаянсу. Володіє водовідштовхувальною здатністю. Служить близько 25 років. Але і коштує набагато дорожче (на 50% або навіть більше).
  3. Штучний камінь. Має оригінальний зовнішній вигляд. Відрізняється хорошою гігієнічністю і великою різноманітністю за колірною гамою. Але є найдорожчим рішенням. Також «боїться» сильних ударів, тому вимагає дбайливого ставлення.
  4. Нержавіюча сталь. Має величезний термін служби і вважається найдовговічнішою. Не боїться сильних ударів і вважається антивандальної. Але має високу ціну (іноді навіть дорожче порцеляни) і специфічний дизайн, який сподобається далеко не всім.
  5. Мармур, керамограніт. Відрізняється презентабельним зовнішнім виглядом і має величезну різноманітність забарвлень. Також характеризується високою міцністю. Коштує дуже дорого, тому унітаз з таких матеріалів встановлюють успішні люди – для додання помпезності (і, звичайно ж, щоб показати свій статус).

Також чаша унітазу може виготовлятися і з інших матеріалів, але всі вони специфічні:

  • моделі з акрилу легкі і дешеві, але недовговічні;
  • чавунні унітази – міцні, але і важкі;
  • пластикові моделі зазвичай ставлять тільки на дачі, оскільки вони дешеві, але мають слабку міцність і невеликий термін служби.

Який вибрати унітаз – вирішуйте самі, виходячи з наявного бюджету і необхідних властивостей матеріалу.


Спосіб установки

Залежно від способу монтажу унітази бувають:

  • підлогові;
  • підвісні;
  • пристінні;
  • кутові.

Підлогові моделі монтуються на підлозі і фіксуються за допомогою кріпильних болтів. Встановлюються вони легко, але прибирати простір навколо таких унітазів складніше.

Для монтажу підвісних моделей потрібно прокладка комунікацій (вода, каналізація). Додатково в стіні готується спеціальне кріплення. Встановлюються такі моделі складніше, але візуально виглядають легше. Та й прибирати навколо них простіше.

До пристінних унітазів відносяться як підлогові, так і підвісні. Головна їх особливість - вони встановлюються впритул до стіни.

І кутові унітази, як нескладно здогадатися, ставляться в кутку. Дуже добре підходять для спільних санвузлів, де потрібно заощадити місце для установки ванни (або душової кабіни), пральної машини і т.д.

Тут проблем бути не повинно: так що спочатку визначаємо, де і як буде встановлюватися сантехніка, а потім вибираємо унітаз потрібного типу.


Тепер ви вже краще повинні розуміти, як правильно вибрати унітаз. Так, критеріїв багато, але складного тут нічого немає. Знаючи основні правила вибору унітазу і ключові параметри, на які треба дивитися, ви без проблем зможете підібрати оптимальну для себе модель.

Контакти

Аква-Дім© 2024