Свердловинні насоси використовуються для безперебійної подачі води з водоносного горизонту на поверхню (до системи в будинку чи господарських будівель). Основним критерієм вибору є глибина самих свердловин – для установок на 5-8 метрів краще підходять насоси поверхневого типу, якщо глибше – оптимальніше працюють глибинні (занурювального) типу.
Основне призначення свердловинних насосів
Насосні системи необхідні для постійного забезпечення водою житлові і нежитлові приміщення. При цьому варто враховувати декілька важливих критеріїв їх роботи:
- оптимальний напір води, що подається на поверхню;
- рівень продуктивності (кількість літрів, що подається на поверхню за певний період часу, наприклад, годину);
- необхідний показник потужності (вимірюється у Вт), який обумовлює тривалу експлуатації системи без ремонту чи заміни;
- рівень води у свердловині (постійний).
Також не менш важливим є показник рівня використання води як ресурсу, необхідного для забезпечення потреб мешканців будинку, підприємства або ж господарства. Тільки врахування усіх перерахованих вимог дозволяє правильно підібрати обладнання аби максимально тривалий час користуватися підземними водними ресурсами.
Види свердловинних насосів та їх характеристики
Аби правильно обрати систему для роботи свердловини на воду, необхідно детальніше ознайомитися з кожним видом і експлуатаційними характеристиками окремо.
Свердловинні гвинтові насоси
Такі насоси можуть працювати в вертикальному і горизонтальному положенні, що робить їх доступними для використання не лише в свердловинах, а й колодязях та інших типах джерел. Робота установок забезпечується рухом шнекового валу (ротору або ж архімедового гвинта). За формою шнек може бути циліндричним або конічним.
На практиці зустрічаються одно-, дво- та трьохгвинтові моделі.Перший варіант підходить для перекачування будь-яких рідин з абразивними домішками й різним ступенем в’язкості (для чистої теж використовують), двогвинтові моделі рекомендують використовувати для роботи з солоними або ж мінеральними водами, але і для прісної чистої води теж підходить. Тригвинтові призначені для роботи лише з чистою водою без будь-яких абразивних домішок. Такий тип обладнання рекомендують для свердловин з діаметром 65-140 мм і глибиною – від 100 м.
Серед переваг варто виділити:
- рівномірність подачі рідини на поверхню;
- низький рівень шуму;
- підвищена гідравлічна потужність;
- можливість перекачувати густі рідини та суспензії;
- конструкція досить легко ремонтується.
Проте гвинтові насоси мають велику вагу та не передбачають можливості регулювати робочий об’єм.
Свердловинні відцентрові насоси
Цей варіант занурювальних відцентрових насосів на воду підходить, як для неглибоких піщаних свердловин, так і артезіанських установок. Основою конструкції служить колесо з вигнутими, як правило, лопатями. Саме колесо надійно прикріплене до валу та зафіксоване в корпусі (зазвичай равликоподібної будови).
Відцентрові насоси для свердловин бувають одноступінчастими та багатоступінчастими, що залежить від кількості задіяних коліс в корпусі, а також вертикальними або горизонтальними в залежності від положення робочого колеса. Збільшена кількість робочих коліс прямопропорційно впливає на обсяг енергоспоживання. Такі насоси підходять для свердловин глибиною 60-135 м та діаметром 80-160 мм. Вони вважаються менш вимогливими до чистоти води, яку вони перекачують (допускається наявність абразивних частинок розміром 0,1-0,2 мм).
До переліку переваг варто віднести:
- простоту конструкції;
- стабільну і безперервну подачу рідини на поверхню;
- компактні розміри;
- тривалий термін використання.
При цьомy такий тип досить «чутливий до сухого ходу» та швидко зношується при контакті забрудненими водами.
Глибинні вібраційні насоси для води
Такий тип обладнання не підходить для свердловин у піщаних чи вапнякових грунтах. Грунтові породи мають бути більш стійкими до вібрації. Також такий насос підходить для подачі води з колодязя чи природних водойм. Саме вібраційний тип вважається найпростішим та найнадійнішим в експлуатації. Вони мають корпус, електромагнітний пристрій (котушку) і безпосередньо вібраційний механізм.
Глибинний вібраційний насос зазвичай використовують для свердловини з діаметром – 85-120мм і глибиною – близько 50 м.
Технічними перевагами використання вібраційних глибинних насосів є:
- надійна і проста конструкція;
- економне споживання електроенергії, малі розміри;
- можливість спроб самостійного ремонту;
- привабливі ціни.
Такий варіант більше підходить для індивідуального використання з відносно малим дебітом. У порівнянні з іншими моделями має менший термін експлуатації і понижену гідравлічну потужність.
Вихрові насоси для свердловин на воду
Цей тип систем працює шляхом викачування води під дією підвищеного натиску. При цьому рідина рухається по систему спіралевидним шляхом. Саме ці насоси рекомендується використовувати під час поливу і догляду за городами чи садами. Конструкція насосу складається з колеса, зафіксованого на валу та лопатей, при обертанні яких утворюються «вихори». Вихрові насоси підходять для свердловин з діаметром не менше 80 мм і підіймають воду з глибини до 100 м.
Основна перевага – можливість мати хороший напір води навіть при невеликих об’ємах джерела, проте вони відрізняються високою ціною. Дуже важливо, щоб рідина, яка перекачується такими насосами не містила навіть найменших піщинок чи інших дрібних частинок.
Контакти
Електронна пошта:
Завітайте до нас
Головний офіс:
м. Хмельницький,
Старокостянтинівське шосе 14/1
Пн-Пт: 9:00 - 18:00
Сб: 9:00 - 17:00
Нд: 9:00 - 15:00
Насосне обладнання
Водонагрівачі
Димохідні системи
Каміни
Котли газові
Котли електричні
Котли твердопаливні
Запірна арматура
Мережеве обладнання
Радіатори
Рушникосушки
Поліпропіленові системи
Поліетиленові системи
Системи фільтрації